TIDAK! ia halal! Ia sepatutnya ok selagi ia tidak mengandungi produk haiwan atau alkohol. Untuk makluman saya, sesetengah coklat mengandungi sesuatu yang dipanggil "minuman keras coklat"-ini BUKAN alkohol, ia adalah sesuatu daripada pembuatan/pemprosesan coklat.
Adakah terdapat alkohol dalam coklat Merci?
Alkohol bukan ramuan coklat merci. Walau bagaimanapun, sesetengah perasa dalam inti coklat mungkin mengandungi alkohol kerana ia hanya boleh diekstrak dengan bantuan alkohol dan oleh itu bersentuhan dengan alkohol semasa proses pengekstrakan.
Adakah coklat Merci vegetarian?
Adakah produk merci mengandungi bahan-bahan yang berasal dari haiwan? Kami menggunakan produk berasaskan sayuran dan tenusu untuk membuat produk merci kami.
Bolehkah anda makan coklat jika anda halal?
Akibatnya, Cadbury bertindak balas terhadap reaksi sengit itu dengan menjelaskan: “ Tiada produk UK kami yang disahkan halal dan kami tidak pernah membuat sebarang perubahan pada coklat kami untuk dibuat secara khusus mereka halal.” "Ia hanya sesuai untuk mereka yang mengikuti diet halal dengan cara yang sama seperti makanan standard seperti roti atau air. "
Apakah manisan yang boleh dimakan Halal?
- Bebeto.
- Loacker.
- Jenama Gula-gula Bazooka.
- Perut Jeli.
- Tambahan.
- Sweetzone.
- Callebaut.